Trwa ładowanie proszę czekać ...

Biuro wirtualne z księgowością – idealne połączenie?

30 marca 2023 0

Niemal każde działające na polskim rynku biuro wirtualne oferuje swoim klientom dodatkowe usługi. Ich przykładem są usługi rachunkowe. Czy to dobre połączenie – biuro wirtualne i biuro rachunkowe pod jednym adresem? Dowiedz się więcej. 

Biuro rachunkowe – dlaczego go potrzebujesz?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: bo najpewniej nie masz wiedzy z zakresu księgowości. Oczywiście, możesz poświęcić czas na naukę lub pokusić się o zakup specjalnej aplikacji, która pomoże Ci w samodzielnym prowadzeniu księgowości. Bądźmy jednak szczerzy – jeżeli otwierasz firmę, to masz sporo obowiązków. Czy rzeczywiście potrzebne są Ci kolejne? Pomoc księgowego przyda Ci się jeszcze przed założeniem działalności gospodarczej, zwłaszcza gdy:

  • oczekujesz pomocy w wypełnieniu formularza CEIDG-1 – to wniosek, który należy złożyć, zakładając jednoosobową działalność gospodarczą,
  • potrzebujesz pomocy w skompletowaniu dokumentów,
  • planujesz założyć spółkę – wirtualne biuro Wrocław może zaproponować zakup gotowej spółki.

Biuro wirtualne i księgowe w jednym miejscu – jakie korzyści?

Poboczną działalnością biur księgowych często są biura wirtualne. Dla potencjalnych klientów to konkretne korzyści. Co zyskasz, wybierając biuro wirtualne oferujące jednocześnie usługi księgowe?

Biuro wirtualne Gdańsk wraz z usługami księgowymi – zalety:

  • oszczędzasz czas – wirtualne biuro to nowoczesna firma, która wie, że klientom łatwiej komunikować się na odległość, a to oznacza, że dokumenty księgowe również odbierze online,
  • wiele spraw załatwisz pod jednym adresem – biuro wirtualne Warszawa to przestrzeń do pracy (gabinety, sale konferencyjne) i jednocześnie miejsce, z którego możesz odebrać korespondencję,
  • możesz liczyć na bezpośredni kontakt z księgowym – gdy będzie taka konieczność, z księgowym możesz spotkać się pod adresem, pod którym pracujesz na co dzień lub bywasz sporadycznie.

Jak wybrać biuro wirtualne z księgowością?

W pierwszej kolejności określ, gdzie ma znajdować się biuro wirtualne – Warszawa, Katowice czy może Wrocław? Następnie rozpocznij poszukiwania. Jeżeli możesz wybierać między kilkoma biurami, dokładnie zapoznaj się z ich ofertami. Sprawdź nie tylko cenniki, ale również zakres dodatkowych usług.

O wyborze konkretnego biura mogą też zdecydować opinie innych przedsiębiorców. Sprawdź, czy osoby korzystające z usług poszczególnych biur są zadowolone z poziomu usług i obsługi. Zwróć uwagę zwłaszcza na treść negatywnych komentarzy – czy opinie te się powtarzają? To pomoże Ci określić, czy planujesz się związać na dłużej z biurem, które rzeczywiście wesprze Cię w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Artykuł partnera