Trwa ładowanie proszę czekać ...

Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów

16 września 2016 0

Osoby, którym zaczynają wypadać włosy, na ogół nie potrafią ukryć swojego niepokoju. Na szczęście, mówimy o problemie, z którym można sobie poradzić. Nie brakuje metod charakteryzujących się dużą skutecznością, a jedną z nich jest z pewnością mezoterapia igłowa – zabieg zakładający nakłuwanie skóry i głowy oraz aplikowanie koktajli, które odżywiają włosy.

Choć wypadanie włosów kojarzy się z męskim problemem, stanowi powód do niepokoju także w przypadku kobiet. Mezoterapia igłowa (http://klinikamurano.com/oferta_mezoterapia-iglowa_26.html) jest więc w szczególny sposób godna uwagi, mówimy bowiem o jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie temu zjawisku. Przeciętny człowiek ma na głowie około stu tysięcy włosów znajdujących się w różnym cyklu rozwoju. Właśnie dlatego nasze włosy mają niemal zawsze taką samą gęstość i nie występuje u nas zjawisko linienia. Samo tracenie włosów nie jest niczym niezwykłym, każdy z nas traci ich bowiem od 40 do 70 w ciągu dnia. Co więcej, jeśli nasze włosy są zdrowe, w miejscu każdego, który utraciliśmy, pojawia się kolejny.

Co sprawia, że tracimy włosy?

Sytuacja zaczyna się komplikować w tym samym momencie, w którym zaczynamy tracić nadmierną ilość włosów, a do tego odkrywamy pierwsze łyse mięsa. Pojawia się wówczas podejrzenie, że naszym problemem jest degeneracja mieszków włosowych, a terapia ma sens przede wszystkim wówczas, gdy mamy pewność, że nie zanikły one jeszcze całkowicie. Utrata to też następstwo wielu schorzeń. Co do zasady łysienie możemy podzielić na dwie grupy. Łysienie naturalne dzielimy na tak zwane łysienie typu męskiego oraz łysienie plackowate, możemy mówić jednak również o łysieniu wtórnym, za które odpowiadają przede wszystkim niedobory pokarmowe.
Bez względu na okoliczności, najlepszym rozwiązaniem jest szybki kontakt z dermatologiem, współczesna medycyna może się bowiem pochwalić coraz większymi sukcesami w walce z tym problemem.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia jest zaliczana do grupy zabiegów leczniczych, których celem jest regeneracja skóry i poprawa jej kondycji. Przeciwdziała nie tylko starzeniu się skóry, ale również bliznom po trądziku, rozstępom, cellulitowi i wypadaniu włosów. Bez względu na to, z jakim schorzeniem mamy do czynienia, sam schemat zabiegu wygląda podobnie. Zmiany dotyczą przede wszystkim składu mieszanki i sposobu, w jaki się ją aplikuje. Każdorazowo substancje czynne są przy tym wprowadzane w głębokie warstwy skóry poprzez odpowiednio spreparowane impulsy elektryczne lub bezpośrednio poprzez wstrzyknięcie preparatów aktywnych. Mezoterapia bezigłowa może być wykonywana w gabinetach kosmetycznych, za wykonanie jej igłowego odpowiednika odpowiada jednak dermatolog. Oba sposoby są tak samo efektywne, wspierają bowiem proces odnowy elastyny i kolagenu. Efektem jest zawsze napięta skóra charakteryzująca się zdrowym wyglądem.

Gdy naszym problemem jest wypadanie włosów, mezoterapia może przywracać naturalne mikrokrążenie skóry głowy oraz stymulować wzrost włosów. Zabieg jest szczególnie efektywny w przypadku osób zmagających się z problemem łysienia plackowatego i androgenowego. Mezoterapia sprawdza się również tam, gdzie za wypadanie włosów odpowiada słabe krążenie, zmiany hormonalne, do których dochodzi w czasie ciąży i czynniki mechaniczne.
Efekty zabiegu nie zawsze są takie same i w dużej mierze zależą od tego, jak wiele cebulek włosowych znajduje się w skórze. Jeśli więc terapia zostanie rozpoczęta dość późno, jej efekt będzie słabszy. Pewne znaczenie ma także nasz ogólny stan zdrowia, tryb życia, podatność na stres, a nawet towarzyszące nam choroby. Na szczęście, nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W tym kontekście najczęściej wskazuje się ciążę, okres karmienia piersią oraz choroby takie, jak cukrzyca i miejscowe zapalenia skóry głowy. 

Podczas terapii najczęściej wykorzystuje się gotowe mieszanki, które składają się z około 50 składników. Tu warto wspomnieć choćby o witaminach z grupy B, minerałach oraz aminokwasach, z których zbudowane są włosy. Do mieszanek dodaje się również kwasy nukleinowe oraz koenzymy, a od niedawna popularnością cieszą się również peptydy biomimetyczne identyczne z naturalnym czynnikiem wzrostu.

Kto powinien pomyśleć o zabiegu?

Dobór terapii, która przyniesie najlepsze rezultaty jest zadaniem spoczywającym na barkach lekarza odpowiadającego za diagnostykę pacjenta. Warto jednak pamiętać, że kuracja wymaga przynajmniej kilku zabiegów. Mezoterapia prowadzi przede wszystkim do widocznej poprawy samej struktury włosa. Dochodzi do zahamowania procesu jego wypadania, a często mamy też do czynienia z odrastaniem włosów. Oczywiście, w tym ostatnim przypadku pacjent musi posiadać żywe mieszki włosowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku panów i uświadamia, jak duże znaczenie ma profilaktyka, leczenie powinno być bowiem rozpoczęte maksymalnie wcześnie.